Duravit

Duş Kabinleri

OpenSpace

Banyoyu genişleten duş kabini.
Bir duş teknesi ve kabini banyoda bir çok yer kaplar – fakat bu şekilde olmasına gerçekten gerek varmıdır? EOOS tasarım grubu farklı ve yenilikci OpenSpace duş kabinini tasarladı. Parlak krom çerçeve duvara hatlarını kaplar. İki büyük kendini kilitleyen cam kapılar, yarı saydam bir tasarım ya da bir tarafta ayna olabilir. Duştan sonra, bu kapılardan sadece duvara karşı "katlanmış" olabilir. Bu sayede duvardaki duş sitemi kapılar ile kapanmış olur. OpenSpace DuraPlan duş tekneleri ile birleştirilmesi için idealdir.


Duş Tekneleri

DuraPlan

Sıfır yükseklik, Sıfır problem.
Inset duş tekneleri tasarım bilincine sahip banyo tarafından takdir edilir. Geçmişte, bu tür duş teknelerinin montajında sorunlar olabiliyordu. Şimdi ise Duravit, zemin karoları döşendikten sonra montaja imkan veren kendi çözümünü buldu. Yüksekliği ayarlanabilen bir çerçeve sayesinde tekneyle mükemmel uyum sağlayan bir alan elde edilebilirken teknenin gideri de bir şablon yardımıyla tam olarak yerleştirilebiliyor. Yen ve tamamen su geçirmez drenaj sistemi suyun zarar vermesini önlüyor ve gerekirse tekne daha sonra sökülererk servis için erişim imkanı sağlıyor.


Buhar Kabinleri

St.Trop

Duşta Wellness:
Piyasada birçok buhar duşu vardır, ama sadece Philippe Starck tarafından tasarlanan bir St.Trop vardır. Tutarlı ölçülere düşürüldü, basit bir kare olarak sunulmaktadır. Kapı bir resim çerçevesi gibidir. Havai duş, buhar duşu, Kneipp duşu alarak veya sadece yumuşak, hoş bir ışık rahatlatıcı iç ve böylece her türlü eylem gösteren tuval olur.Aynı zamanda oturak sanatsal bir motif içermektedir ve modern bir heykeli andırıyor.Kabin kendisini parlak beyaz ve alüminyum kapı çerçevesi, 27 farklı Duravit rengi herhangi bir özelliği olabilir. Duvara tam dayalı ve köşe versiyon (sol veya sağ) olarak 1000 x 1000 mm büyük buhar duş mevcuttur.


Sauna

Inipi

Banyo ve yaşam alanı için sauna:
Sağlıklı terleme fikri ilk olarak 5000 yıl önce Asya'da doğdu. Buradan Avrupa’yave Yeni Dünyaya yayıldı ve Kuzey Amerika’nın orijinal yerlileri buradan kendilerinepay çıkardı: gerekli ısıyı elde etmek için sıcak taşların kullanıldığı bir terleme yeriolan "Inipi". Bu ilk sauna biçiminden ilham alan EOOS tasarım ekibi Duravit içinyer kaplamayan, şeffaf ve davetkar nitelikte yenilikçi bir sauna kavramı geliştirdi. Inipi’nin tamamen parlak ön tarafı son derece şık olup banyo ve yaşam alanında özellikle etkilidir.

Inipi B

Inipi B. Çok küçük alanlarda bile büyük sauna keyfi
Duravit inipi ile banyo ve yaşam alanlarına saunayı getirmiştir. Inipi B sayesinde sağlıklı yaşam keyfi artık çok küçük alanlara bile taşınabiliyor. Inipi konsepti Kuzey Amerika yerlilerinin ateşte ısıtılmış taşlardan oluşan "ter odası" fikrinden esinlenerek hazırlanmıştır.Inipi B'de bir sembol olarak kullanılan bu taş, saunanın sıcaklığını ve zamanı kontrol edebilemk için kullanılan bir ekran şeklindedir. Sauna içerisindeki nemi artırmak için kabin içerisinde bir nem ekleme butonu bulunur.